Rosenvinge Park - nybygg i Vingeparken Lumon

Generalforsamling i borettslaget

Å ta opp og levere dine forslag til borettslaget under generalforsamlingen er avgjørende for deg som medlem når du ønsker å påvirke din bo- og utviklingsmiljø i borettslaget. Det er rett og slett en effektiv måte for deg å bidra med dine ideer og sikre at de blir bemerket av borettslaget.

Saker til Generalforsamlingen i borettslaget Lumon

Hva er et forslag til borettslag?

Ett forslag til generalforsamlingen i borettslaget er et formelt forslag fra en medlem (eller flere medlemmer) i en forening til styret, og skjer ofte i forbindelse med foreningens årlige generalforsamling.

Saker til generalforsamling i borettslag innebærer en anmodning om en handling eller endring som du som medlem ønsker at borettslaget ditt skal implementere. Dette kan inkludere alt fra innvendig balkonginnglassing til eiendomsforbedringer, justeringer i foreningens regler, til omfattende prosjekter som påvirker hele borettslaget.

For å gjøre det enklere for deg, har vi utarbeidet en mal for en innstilling der du ber styret om å undersøke muligheten for at medlemmene kan innglasse balkongene sine.

Derfor skal du ta opp saker til generalforsamlingen i borettslaget ditt

Påvirke beslutningen
Å levere inn et forslag til din borettslag er en måte for deg som medlem å aktivt delta i og påvirke beslutningsprosessen i din borettslag. Det gir deg som medlem muligheten til å fremme dine ideer og forslag til styret og dine naboer.
Forbedre og heve standarden i borettslaget
Ved å foreslå forbedringer eller endringer kan du bidra til å heve standarden i din forening. Dette kan igjen føre til økt trivsel og høyere markedsverdi på boligene.
Identifisere og adressere problemer
En henvendelse til borettslaget kan brukes til å påpeke og foreslå løsninger på problemer innenfor borettslaget som kanskje ikke har blitt lagt merke til av styret.
Engasjement og fellesskap
Å engasjere seg ved å skrive forslag kan også styrke følelsen av fellesskap og samhørighet i borettslaget. Det viser en aktiv interesse for foreningens trivsel og kan oppmuntre andre medlemmer til å delta også.
Demokratisk prosess
I et borettslag er årsmøtet den høyeste beslutningsinstansen, og ved å levere inn et forslag til generalforsamlingen utøver medlemmet sin demokratiske rettighet til å påvirke foreningens fremtid og beslutninger.
Saker til Generalforsamlingen i borettslaget Lumon

Slik leverer du saker til generalforsamlingen


For å levere inn forslag til generalforsamlingen i borettslaget, bør du først sjekke borettslagets vedtekter eller retningslinjer for hvordan og når forslag skal leveres inn. Vanligvis må forslagene sendes inn en viss tid før generalforsamlingen for å kunne behandles. Det er viktig å formulere forslaget klart og tydelig, og inkludere en begrunnelse for hvorfor borettslaget bør vurdere dette.

Kostnadsfri forslagsmal til BRL

Vi ønsker å gjøre det lett for deg å kunne foreslå innglassing som ett alternativ til generalforsamlingen i borettslaget. Fyll ut skjema, og du vil motta en mail med forslagsmal om ønske om innglassing. Lykke til!

Les våre kundereferanser

 • Lumon Bjarne bakkene kundereferanse innglassing

  Bjarne

  Flott utsikt mot vannet og med nydelig hage er ikke det eneste Bjarne liker med sitt uteområdet. Han trives også veldig godt med å kunne tilby den ekstra godbiten med å kunne invitere vennene sine ut på terrassen. Der koser de seg med litt varme, en kopp kaffe og en innglassing som sørger for å holde den sure vinden unna!

  Les mer…
 • Lumon Inger Johanne kundereferanse innglassing

  Inger Johanne

  Inger Johanne har stor bruksnytte av sin innglassing. Det gir henne akkurat den standaren på balkongen hun ønsker – hele året! Når hun hadde kjøpt seg ny leilighet var raskt ute med å bestille ny innglassing. Ikke mange ukene etter innflytting sto innglassingen klar. I sin nye leilighet nyter hun nå utsikten mot vannet uten å bli preget av vær og vind!

  Les mer…
 • Gerd Hoff

  Vi har vært så heldig å få besøke Gerd som ser flere fordeler med innglassingene hun har fra Lumon – og hun er ikke alene om dette. Er det noe Gerd setter pris på med innglassingen sin så er det renholdet og trygghetsfølelsen.

  Les mer…